Nullando2
Nullando2 Nullando2
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

*ANSWER FAST*
Use the above diagram and answer. Jane wants to plant grass seed in her yard. Grass seed costs $0.75 per square foot. How much money will Jane spend total on grass seed?

ANSWER FAST Use the above diagram and answer Jane wants to plant grass seed in her yard Grass seed costs 075 per square foot How much money will Jane spend tota class=

Respuesta :

allisonryszkowski1
allisonryszkowski1 allisonryszkowski1
  • 04-05-2020

Answer:

$798.75

Hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

Rachel has a coupon for 15% off any two pairs of earrings at one of her favorite stores. If each pair of earrings that she purchased cost $12.99, and the sales
solve the equation f'(x) = 0:
Identify the mood that each verb expresses. We insist that more money be invested in education. indicative imperative subjunctive
Can you help me? i need help!
Please answer the following questions An absolute value inequality can be solved using a union or an intersection depending on which sign it is true or false
Find the product of 4+3i and its conjugate.the answer is a +bi where
i'm burfunkled right now
Smitville is located between Jonesville and Cityville. Smitville is five times as far away from Cityville as it is from Jonesville. If the distance between Jone
HELP1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
Find the missing factor.______ x 7 = 2,800 A) 4 B) 40 C) 400 D) 4,000