jadeco22 jadeco22
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

4 bags of popcorn cost $5.00. If each bag costs the same amount, how much do 3
bags of popcorn cost? (Write the answer only, do not include the dollar sign)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2020

Answer:

2.40

:))

~Savannah

Answer Link
danielg1703mecom danielg1703mecom
  • 04-05-2020

Answer:

each bag cost 0.80 and 0.80*3=

2.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is a resonance dot structure? How do you know if you have resonance?
How do I find the average rate between two points?
I don't understand this question
Why did groups of people like sons and daughters of liberty and the British Parliament had more of a start in starting the American Revolution? Explain. Best an
What is a hydraulic machine and what is its purpose? Explain how a simple hydraulic machine performs work.
Help me quickly please
Find the area of the shaded figure
The extraocular muscles and the muscles of mastication are part of the back muscles. abdominal region muscles. face muscles. legs and hips muscles.
Which of these phrases from Elizabeth Bishop's poem "The Fish" most shows that the fish has lived a long time? A.rags of green weed hung down B. sha
Please help with complete answers!!! I just wanna get this done at this point.