brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

Mattie uses the discriminant to determine the number of zeros the quadratic equation 0 = 3x2 – 7x + 4 has. Which best describes the discriminant and the number
If two words are synonymous, they have opposite definitions. a. True b. False
draw two possible rectangles for each perimeter of 20 units
An animal hospital use a 3% bleach solution as a disinfectant. The solution is made by mixing the bleach with water. how many cups of bleach are in 1 gallon of
What challenges did First Nations soldiers face during WW1 on the front, and at home?
Maria rode her bicycle 5 3/4 miles in 3/4 hour. What is her average speed in miles per hour?
________ the dolphin lives in the sea, it is not a fish - it's a mammal. a. So that c. Although b. Whether d. After
The sum of complementary angles is 90 degrees. a. True b. False
Define propaganda. A. spreading rumors to influence people's beliefs B. propagating the truth C. reporting only one side of an issue D. accusing the government
The Resource Conservation and Recovery Act controls hazardous waste from its creation to its disposal. Please select the best answer from the choices provided.