mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

which region was known as Christendom A. Western Europe B. Northern Africa C. East Asia D. Byzantine Empire Help ASAP please i will give brainlist to whoev
A factory owner might decide to manufacture shirts in Pakistan instead of the United States because A.it is less expensive to make shirts there. B.it is worth
how did his actions in the watergate affair cost him the presidency?
What effect does an unbalanced force have on an object?
Select all that apply. Which of the following were located in East Africa? Songhai Empire Ethiopia Aksumite Empire Kingdom of Mali
briefly describe the process by which the Aztecs built their capital city.
12+(8x(4+3)+2)-6 evaluate the expression
11,17,18,19,23,21,14 what is the median
The basic difference in the economic effects of a tariff compared with a quota is that a:
Is the correct or this wrong, pleaee let me know if its wrong and explain