alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

The price of paper increases by a lot. Book producers respond by supplying _____ books.
43.8,36.7____, 22.5,... find the missing number in the sequence
Psychologists use the term __________ to refer to the pattern of enduring characteristics that lend stability and consistency to an individual's behavior and se
should students be paid for having good grades ? this is a topic i'm writing about i need help writing about it please help me its kinda hard knowing that ameri
Which is an accurate description of Sam Adams, Patrick Henry, and Thomas Paine? A. U.S. presidents B. founders of colonies
What is Saskatchewans main contributions to Canada's economy
how are genes and proteins similar to homologous structures when determining evolutionary relationships among species?
How do rechargeable batteries work differently from non-rechargeable ones?
From its resting position, how long does it take the weight to bounce one direction, then the other, and then return to its resting position?
Compare 7∕8 with 14∕16 using ( <, >, =). A. 7∕8 < 14∕16 B. 7∕8 > 14∕16 C. 7∕8 = 14∕16