boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

elements and principles of art
which of the following is the correct sequence of the zones in the primary growth of a root, moving from the root cap inward?
The Truman doctrine, Korean War, crisis in Guatemala, and soviet invasion of Afghanistan were all?
Behavioral adaptation I need a animal with a special behavior. Than I need to know how does its behavior help the animal.
what does cake by the ocean mean
what keeps a white dwarf from contracting further?
How do u multiply 1.75 times 35?
does a plant grow faster in light or dark
a string is attached to the rear-view mirror of a car. a ball is hanging at the other end of the string. the car is driving around in a circle, at a constant sp
earliest signs of pregnancy