uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

2. Why were the Van Eycks called the "fathers of oil painting"?
Please help me fill this out, there is only one screenshot. :)
Write a letter to your local government chairman complaining about the unpleasant situation in your area and seek for an urgent intervention.
multiply 3x(2x-1) ..................................................
Help I need this last question pls it’s due at 12 pls help
City planners are creating a neighborhood map on a coordinate grid. The table shows the locations of the park and city hall on a coordinate grid. Location Park
In which number does the digit 2 have a value that is ten times as great as the value of the digit 2 in the number 135,284?
__________independent cells begin to form during ______________________________.
According to Archimedes' principle, when an object is placed in a fluid, the buoyant force acting on it is equal to the weight of the fluid the object displaces
Please help ASAP! Zeke had great fun as a kid running a lemonade stand, and his ideas helped his class reach their fundraising goal for the class trip last year