steventapsoba59 steventapsoba59
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

Nina goes to the neighborhood store to buy 14 rolls of toilet paper. If she spent $20.02 in all for her purchase, how much does one roll of toilet paper cost?

Respuesta :

Pizzaunicorn48
Pizzaunicorn48 Pizzaunicorn48
  • 01-09-2020

Answer:

Each roll is $1.43.

Step-by-step explanation:

20.02 ÷ 14 = 1.43.

1.43 × 14 = 20.02.

Answer Link

Otras preguntas

plz help The link under is the question I need help today
plzz helppp its due in 10 mins
What’s another name for communicable diseases? Non-communicable diseases?
The vet feeds the animals 6 cups of food. How many dishes will she use if she gives each pet 1/4 cup of food
The shape of North Carolina's Twelfth Congressional District, shown above, is most likely the result of - (A) watershed boundaries B) gerrymandering (C) county
what is 431.1 divided by 45
Pls help with my question
VERY EASY Can you please help with rhythms and counts please
math giving 29 points
Which animals/insects look their young?​