rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

solving equation for the quantity indicated
what is the slope of y = 3.9
Suppose you own a bicycle but haven't found the time to ride it much lately. These days, it is only worth $41 to you. One of your close friends, who recently go
Explain the pun biking without a helmet on is a no brainer
Four elements make up about 96% of the mass of the human body. which are those four elements? (choose all that apply.) four elements
Which country experiences nearly every type of climate?
In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
if n(A) = 100, n(b)= 100 and n(A U B) = 125, what is n(A n B)o
How do you write 2b^2 in verbal expression
What was the first ethical religion to arise in history