elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

John's Mathematics exam mark this year is increased by 5% to 84. Find his Mathematics exam marklast year. ​
-5x-4y=2a 4x-5y=2 which of the following choices of A will results in a system of linear equations with exactly one solution​
Which of the following statements reflects the pros and cons of using fiber optic cables over copper and wireless for Internet transmission? Fiber is cheaper an
Why did George Washington have his men cross the Delaware River on Christmas night in 1776
I need help plz and thank you this is due
Ice cream costs $1.99 per container. At a tax rate of 4.75%, estimate the final cost of the ice cream.
A simple trust has ordinary income of $56,000, a long-term capital gain of $20,000 (allocable to corpus), and a trustee commission expense of $5,500 (payable fr
A 2000 kg car moving at 100 km/h crosses the top of a hill with a radius of curvature of 100 m. What is the normal force exerted by the seat on the driver if th
How much energy (joules) is needed to heat 250 grams of copper from 22 °C to 99 °C? The specific heat capacity (C) of copper is 0.386 J/g°C.
What is the outlier of the set of 23,31,28,73,19