demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

The average weight of a group of children is 100 pounds. Todd, who weighs 102 pounds, then joins the group. This raises the average weight of the group to 102 p
what is 32,020.2o rounded to the nearest tenth
Mary deposited $350 in a bank account that promises 2.8 percent interest compounded continuously. Approximately how many years will it take to reach a balance o
Which of the following most accurately describes the risks associated with sociobehavioral research? A. Less serious and more frequent than physical harms B. Sh
How does your inner ear affect balance? I read that spinning around like unwinding in a swing can help develop better balance in children??
I need help doing part C.
the product of two decimal numbers is 40.392. the first number is 10.8. the second number has digits 374 but the decimal point is missing. what is the second nu
Judith classified 4 1/5 as an integer.What is her error
What is the average kinetic energy of a molecule of oxygen at a temperature of 300 k?
The partridge flew from pear tree to pear tree. He flew 26 feet and landed on a branch of the first tree. Then he flew 35 feet to the second tree, 37 feet to th