animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

i need help please thanks​
What is the value of the expression 4(a +d) when a = 2 and d = 5
How do you calculate the area of the shape that makes up the top and bottom of the cylindee
Who has the power in the united states to declare war?.
I dont know how to do this will someone help me
80% of Tom's tie-dye shirts have a spiral design. If 8 of his tie-dye shirts have a spiral, how many tie-dye shirts does Tom have?
How to arrange these fractions in increasing order; 6/3, 2, 8/6, 1 3/2
Which is the closest synonym for the word communicate? A. control B. explore C. express D. contain
Refer back to Question #3. If Lili had invested her money in a CD in the 1980's (when CDs had the highest rates in modern history) she could have received an in
what are some advantage of trading I only need 2 sentences nothing more p l z