Jdog0240
Jdog0240 Jdog0240
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Casey pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of salmon?

Respuesta :

Neptune364
Neptune364 Neptune364
  • 01-10-2020
You can simply do the cross product so 22.1/2.6 = x/1 —> 22/2.6 = 8.46
Answer Link

Otras preguntas

what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00