gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

During the bitter struggle over reconstruction policy, Congress overrode Johnson's veto of the
In French, our teacher has asked us to write a piece of writing where we sell our sibling on eBay. We have to describe them, and I can't figure it out?! Please
the amount of kinetic energy a moving object has depends on its mass and its
is -4 5/12 a rational or irrational number?
Sugar that occurs in DNA but not in RNA (A) Deoxyribose (B) Ribose (C) Uracil (D) Cytosine (E) Thymine
a company charges $46 for cable TV installation and $21 per month for basic cable service. Write an algebraic expression to represent the total cost of m months
What is 216.231 each decimal in words
scientific methods lead to results and judgments called?
speed with direction is called
Tyler wrote a paper describing life in England in the eighteenth _________, from ______ to ______.