adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

4,3,5,9,12,17,...what is the next number?
In the Chesapeake colonies, what was the most important cash crop? O A. Tobacco B. Wheat C. Cotton D. Beans
Sort the steps of digestion in order from beginning to end. - The stomach kills some bacteria and breaks food down into chyme. - Nutrients from dissolved food a
The Great Gatsby: Where does Nick go so that Gatsby and Daisy can be alone in his house?
boat carrying people more than its capacity is attributes of sinking why​
For each of the regions, use the midpoint method to identify whether the supply of this good is elastic or inelastic. Region Elastic Inelastic Between W and X B
Part C – RC Circuits in AC Mode 1. Derive Equation 5-6 from Equation 5-5. 2. Using the τ’s you calculated and your measured resistance: a. Calculate the capacit
A company purchased office supplies costing $5,000 and debited Supplies for the full amount. At the end of the accounting period, a physical count of office sup
An electronic system contains three cooling components that operate independently. The probability of each component's failure is 0.05. The system will overheat
Jody is taking a test of _________ intelligence; Aditi, a test of __________. a. fluid intelligence; crystallized intelligence b. crystallized intelligence; flu