bthompsonaz
bthompsonaz bthompsonaz
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

fruit costs $4/pound; granola bars are $1 each. You have a budget of $48. You need at least 10 granola bars.

Respuesta :

fdsasssd fdsasssd
  • 02-11-2020

buy 12 gronal bars and 9 pounds of fruit to use you money

48-12=36/4=9

Answer Link

Otras preguntas

Hello how are you hows ur day
Non-essential nutrients are not important to our health. True False
Who is in charge in a Monarchy A. King B. Dictator C. President D. Congress
प्र.-टदए गए सहायक िब्दों की सहायता से चित्र का वर्यन अपने िब्दों में कीजिए pls answer i will mark u as brainlish and 100 points
CAN YOU PLEASE HELP ME? I WILL GIVE YOU THE BRAINLIST THINGY! Write an equation for this word problem. Then solve. Madison has $6 more than Saul. Together Madis
Is this right? Pls help me
what is the coefficient of -y/3​
Which area on this illustration represents how marine organisms depend upon nitrogen-fixing and denitrifying bacteria?
Pweees help me fast here..... Salma takes 15 mins from her house to reach her school on bicycle. If the bicycle has the speed of 2 m/s, calculate the distance b
Which of the following are among the fastest growing occupations? a. Computer specialists b. Engineers c. Systems analysts d. All of the above