willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the graph of 14x + 7y = –9
Which sentence best describes the father? A. He is the leader of the family and knows a lot of practical information. B. He often pretends to have answers but
Rewrite 5/2 as a mixed number.
Which sentences in this excerpt from John Barth's "Lost in the Funhouse" show the postmodern element of self-reflexivity? 1)En route to Ocean City he sat in the
Leaders who have avid and dedicated followers are said to have which of the following?
What is the voice of the following sentence? They have found the missing ring. A. active B. passive
Which of the following fractions is equivalent to 10/12 ? A.4/5 B.20/30 C.40/48 D.12/14
"Proper" tragedies may have a main character from everyday life, such as a farmer
Take a look at the pair of sentences, and then look at the combined sentence. Identify what was changed to form the new sentence. I visited the zoo. My first st
Which unit would you use to measure the length of a football field? mm cm m km