Allreija Allreija
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 apples and 3 oranges is $2.18. 3 apples and 1 orange cost $1.02. Find the cost of each fruit.

Respuesta :

CheeseTheFox
CheeseTheFox CheeseTheFox
  • 03-11-2020
Apples cost $.22
Oranges cost $.36
Answer Link

Otras preguntas

A rectangle length is 5 more than its width. If the premiditer of the rectangle is 66 inches, what is the length of the rectangle
1) "A Quilt of a Country" is an argumentative essay. In lines 1-13 the author defines or delineates at least two ideas for her argument. Identify these two idea
I need help solving this!!
Is 7.787887888… a rational number? PLEASE ANSWER ASAP!! WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!
If you do not understand a topic from a class,the best way to clarify it is to?A.ask a friend who has the same class B.look it up in the text book c.wait to see
How has population growth change in 100 years
Which quadrilateral is the result of rotating quadrilateral ABCD 270° clockwise about the origin
Which among these is true? Renewable energy can be reused or recycled. Non-renewable energy can be reused or recycled. Renewable energy harms the environment.
Help plz:( Match the national development term in column 1 with the description in column 2
12²+ 9 - 4 a) 119 b)147 c)137 d)221