pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

how do I answer this?
How was the time period in which Freud lived significant to the shaping and sharing of his ideas? Site 1: "Sigmund Freud: A Brief Biography"
N a trip to his grandparents, donny drove 60 miles per hour for 45 minutes and 50 miles per hour for 30 minutes. how many miles did donny drive?
We sometimes judge people's health based on their size and appearance. Which of the following is an example of why looks can be decieving
A sign in an elevator says the elevator can lift up to 450 kg. John has 10 boxes that weigh 13.75 kg each, and a number of additional boxes that weigh 15.5 kgs
There are two closing entries. the first one is to close _____; the second one is to close _____.
What statement is true about Roman and Byzantine and Islamic mosaics and tile work choose one answer that is correct.. They show religious images but not geomet
to this answer please refer to the comparing culture sheet which place is home to the first known written code of law? egypt or Mesopotamia or both or neither
Which rhyme scheme is used in this excerpt from “Ballad of Birmingham” by Dudley Randall? “Mother dear, may I go downtownInstead of out to play,And march the st
What best summarizes American economic issues at the end of the 1920s