lashayla516 lashayla516
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

you can buy 3 apples at the quick market for $1.14. you can buy five of the same apples at stop and save for $2.50. which place is the better buy

Respuesta :

dixie47
dixie47 dixie47
  • 03-11-2020

Answer:

26

Step-by-step explanation:

Answer Link
carinagrossman
carinagrossman carinagrossman
  • 03-11-2020

Answer: The market

Step-by-step explanation:

Market: 0.38 for one apple

Stop and Save: 0.50 for one apple

Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???