KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Match the quote with its meaning, 1. So unlimited a power can belong only to God. 2. I call not upon a few, but upon all All people need to do their part. What
Does anyone knows please help ASAP
write a 500 word research essay answer a specific question that you developed that explains how the brain works in a particular way​
Solve p(x+q)=r for x.
Answer the question below. it's one of these -16 / 3 -16 / 2 -8 / 8 -8 / 2
What would cause soil horizons to become mixed?
Conclusions from data - confidence intervals and margins of error right answers only!
How many neutrons does an atom with the atomic number 80 and mass number 170 contain?
If Trevor used 9 tablespoons of oil, how many tablespoons of vinegar did he use?Complete the ratio table.
3.) Mrs. Moherek had to buy a new fridge that cost $1500. She paid a 7% sales tax. How much did she pay in total for the fridge, including tax.