Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many 1/2 cm cubes fit inside a prism
Jon and Austen got in trouble at football practice and have to run laps as a consequence. Jon, who runs at a rate of 3 laps per minute, had completed 10 laps al
How did many people probably feel about having limited access to common goods due to rationing in World War 2?
WHAT IS THE AUTHORES POINT USE THE EVIDINCE TO COMPLETE THE CHART MONEY AND SENSE STROY IREADY
solve for x then solve for the angle indicated- m
what is water pollution ,For class 6​
Find the compass direction of point A from point O in these diagrams. (a) N A TD) N 54° - E W- O W -E O S A 53° S ​
Farmer Naxvip wanted to sell some hopts and boondins at the market. He expected to sell at least 4 boondins. He expected to sell at most 14 units. Write a syste
How do I figure out? What’s the best business for me to work for
Completa este resumen gramatical. Completa la tabla con las formas apropiadas del pretérito de los verb 1. SABER QUERER Yo supe sabemos Tú quise quisiste Usted/