Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Please explain the answers!
Which factor best suggests a cause for the urban problems shown in this table? (3 points) Increasing discriminatory housing practices Shifting population densit
The volume of the sun is approximately 1 × 10^18 cu km, while the volume of Jupiter is approximately 1 × 10^15 cu km. Which of the following is true? A. The vo
What is fraction that is equivalent to 3/8
the decision to annex hawaii was a controversial one
what is the relation ship between structure and function in an organism
List of social classes of the Shang dynasty in order ?
The given diagram shows the parts of a right triangle with an altitude to the hypotenuse. Using the two given​ measures, find the other four.
The fauces connects which of th following structures to the oropharynx
what causes earth 's plate to move