jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I just need to fill the table out
Raj is working on a craft that requires ribbon. He measures and records the lengths of the ribbon pieces he has. This line plot shows his results.How much longe
Rachel, adam, michelle, hannah, and james are going to the movies. They have $65 to spend on tickets and snacks. Each movie ticket costs $9. 50, and each snack
A sweater that originally cost $40 is on sale for 10 percent off. What is the amount of the discount? $2 $4 $30 $36
A 20-ounce bottle of lotion costs $3.95. How much does each ounce cost?\
What term can be defined as any form of literature that belongs to a particular group of works?
What are the x intercepts for the following function? f(x) = x2 - 4x + 4 a. 2 and 4 b. -1 and O c. -4 and 4 d. 2
Identifying balanced and unbalanced forces Identify the situations that have an u balanced force. Check all that apply A baseball speeds up as if it falls thr
Rules pertaining to proper etiquette for a sport are always written in the official rules. please select the best answer from the choices provided. t f
Fill in the table and graph the parametric equation