rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write (21 − 4i) − (16 + 7i) + 28i as a complex number in standard form.
what is the printing press? who build it? what did it do? what were the first things to be printed?
What are fraternities or sororities?
A prompt on a child who wants to swim but he has fear of water ,how will u help him????
In the scientific name of the gypsy moth, the word porthetrio refers to the insect's A.) Species B.) Genus C.) Phylum D.) Kingdom
Write 3x(x+4)(x-1) in standard form.
name three structures in the cell that are comprised of microtubules
What was the major reason for Napoleon's defeat during his invasion of Russia in 1812?
Select True or False for each statement. True False A function is a relation in which each element of the domain has exactly one element of the range assigned t
HELP PLEASE ASAP!!!!!!