ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Maggie has a ribbon 27 feet long. What is the length of the ribbon in yards? Equation : answer :
Which words make up the prepositional phrase in this sentence? Our family often picks fresh, ripe strawberries around Memorial Day. a. fresh, ripe strawberries
An icecube floats in water but sinks in gasoline. Moreover, a cork floats on top of both of the water and gasoline. What can you conclude about the relative den
WHAT IS X^2+3X-10=0 IN SIMPLEST RADICAL FORM
Write a sentence about animals that includes two common nouns
Ten times four ones equals blank ones equals blank
Which words make up the prepositional phrase in this sentence? Our family often picks fresh, ripe strawberries around Memorial Day. a. fresh, ripe strawberries
It is often easier to determine if an object or organism possesses the characteristics of life rather than life itself. a. true b. false
A giant star has a luminosity of 300 its color is most likely to be a. yellow red b.black c.white d.blue white
All of the following developments helped make the cattle business profitable except: A. barbed-wire fences B. new railroads and refrigerated cars. C. growing