lorpuspewu
lorpuspewu lorpuspewu
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Hannah buys 13 bottles of orange juice at the corner store for a total of $13.65. if each bottle cost the same amount, how much is each bottle of juice

Respuesta :

3dkkzrkngp 3dkkzrkngp
  • 02-12-2020
It is 1.05 use division to answer this
Answer Link
kelsiejo103 kelsiejo103
  • 02-12-2020
1.05 because if you divide 13.65 by 13 you get 1.05
Answer Link

Otras preguntas

Most home exercise equipment is A. unmaintained. B. unused. C. uncleaned. D. improperly assembled.
Which of the following is the best buy? a 16 oz bag of rice for $2.42 a 12 oz box of rice for $1.93 a 6 oz box of rice for $0.90 a 9 oz box of rice $1.25
What does the statue of liberty symbolize?
What is an indefinate pronoun
I dont get this at all
System of Equations Solve with Elimination Method 1. x-3y=-5, x+3y=1 2. -x-y=-9, x-y=3 3. 2x+8y=22, 8x-8y=8 4. 4x-2y=-20, 7x+2y=-2 5. -2x-8y=-16, 2x-7y=-14 6. 4
What happens when a home goes into foreclosure?
Explain how to plot an ordered pair on a grid
Why was hawaii important to usa?
How does the white witch escape aslan's creatures?