christianamehn christianamehn
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Fiteen packs of fruit snacks cost $3. How much do 5 paxks of fruit snack cost?​

Respuesta :

yrajkumari
yrajkumari yrajkumari
  • 02-12-2020
15/3 = 5/x

15x = 15

X = $1
Answer Link

Otras preguntas

Shannon is incredibly nervous about applying for a job, and she is concerned that her nerves will make a bad impression on her prospective employer. What are so
Position would be a running back's __________ on the field.
Is a 9 a irrational or rational number?....
What are the six purposes of government found in the Preamble?
Based on both passages, which element in absent from passage 2 that would strengthen the author's discussion of the founding fathers beliefs?
A trader bought an electical oven for rs 16000 and sold at a profit 20% to a costumer with 13% vat . how much did the costumer pay for the oven​
how can lines made with various tools and techniques express different messages or feeling?
(Vender) los estudiantes What verb of vender do I use? I tried vendes but it didn’t work.
Write an expression using fractions to show how to determine the amount that each person will pay. Then calculate each person's contributions showing all steps
SERIOUSLY NEED HELP HOT 10 MINUTES LEFT!! PLS HELP I WILL GIVE BRANLIEST!! AT LEAST COME TAKE A LOOK!!! MY FINAL QUESTIONS!SERIOUSLY NEED HELP HOT 10 MINUTES LE