treyanaj73108
treyanaj73108 treyanaj73108
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me! Will give brainliest! (Real one)

Please help me Will give brainliest Real one class=

Respuesta :

fishj2889
fishj2889 fishj2889
  • 02-12-2020

Answer:

Since there are 32 fluid ounces in 1 quart and we need 3 quarts we multiply 32 and 3 and get the result of which is 96 we need to divide that by eight to get the correct number to multiply 4.50 by so we get the result of 12 now it is 12 times 4.50 which is 54 so it costs 54 dollars.

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Answer Link
peanut1952 peanut1952
  • 02-12-2020
54 dollars


jjskskskskkskekskskdkicixoaosowkdjfjjs
Answer Link

Otras preguntas

How many hydrogen atoms are represented in the formula (CH3)2CH2?
What part of the cell produces ATP for the blueberry plant to grow? A. Mitochondrion B. Cytoplasm C. Ribosome D. Nucleus
what is it called when oxygen passes into the capillaries that surround these sacs?
How many times dose 150 go into 1000
A rectangular bedroom floor has an area of 100 square feet and a length of 10 feet. What is the perimeter of the floor?
Serous membrane is what type? Epithelial or connective?
|-6|+|3| I really don't get it do I simply find the sum our is it something different plz explain
Three friends go bowling the cost per person per game is $ 5.30 the cost to rent shoes is $ 2.50 per person.Their total cost is $ 55.20 how many games did they
What is the percentage increase from 200 to 280
During a recent winter, the ratio of deer to foxes was 7 to 3 in a town. If there was 210 foxes in the town, what was the number of deer in the town?