caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

What type of graph is represented by the equation: 3x - 2x²
How Can I Solve This Question? Please Help
28. The cost c per person to participate in a guided mountain biking tour depends on the number of people n participating in the tour. This relationship can be
Joaquin has $1,300 in the bank and has investments worth $4,000. He also has $7,000 worth of credit card debt. What is the total value of Joaquin's assets
What could the number -18 represent? Using the same situation, what would its opposite represent? What would 0 represent
Evaluate the impact of the bureaucratic leadership style on a business
What type of human activities are conducted in British Columbia’s coastal rainforests? i. Timber companies harvest trees. ii. Mining companies extract silver an
What are four species in a rural environment and four species in an urban environment
Which factor should be most important if you are considering purchasing a new video game?
Certain pharmaceutical or herbal weight loss remedies can cause a diuretic effect which can lead to