ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

The energy needed to get a reaction started is known as ________________________. activation energy cell energy chemical energy all of the above
What are the solutions to the quadratic equation 4x2 + 28x = 0?
HELP ASAP For the reaction 2H2(g) + S2(g)<---> 2H2S(g), determine the equilibrium constant at 700oC if at this temperature, the equilibrium concentrations
what problems did northerns have with the fugitive slave act
Both heavily relied on dream analysis in their treatment of patients
The possible solutions for earthquake
What is the function of the cell membrane?
Read the body paragraph from Reiko’s argumentative essay. It’s a good idea to eat fruits and vegetables. A study of over seventy thousand nurses showed that ea
On Monday John had $500 . Over the weekend he went out to eat for $ 112and used his debit card for movie tickets that cost $28 . How much money did John have on
Answer this riddle Tear one off and scratch my head what was red is black instead. who am i?