jasminejazzywazzy
jasminejazzywazzy jasminejazzywazzy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of strawberries cost?

Respuesta :

mommarich53105 mommarich53105
  • 03-12-2020

Answer:

21

Step-by-step explanation:

becuase that's the answer lol

Answer Link

Otras preguntas

Florence Price's Brownies and More sells all types of cookies and pastries. On Tuesdays, they markdown all brownies 75% to a sale of $1.50 a dozen. Find the sel
PLEASE HELP ASAP! I'm not good math and I'm lost.
How did the voting rights act and the 15th amendment combine to improve individual rights for African Americans
The divide and rule policy employed by the English was developed by the
What can you determine about the solutions of this system
What role do traits play in affecting an organisms ability to reproduce? finches
What’s the markup on the couch
HARDEST MATH QUESTION OF ALL TIME CAN YOU SOLVE?????? Solve the equation. Check for extraneous solutions.9∣9-8x∣ = 2x+3
The base of a triangle is 8 1 3 meters and the height of the triangle is the fourth root of 16 meters meters. What is the area of the triangle?
State the formula for density in words and mathematical symbols