jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Which was not a cause of the War if 1812?
Which elements are contributing causes of poverty in india? check all that apply. civil war rapidly increasing population reliance on subsistence farming lack o
3. sasha is attending a school orchestra concert. she sees her math teacher seated 2 meters ahead of her and her science teacher seated 4 meters to her right. h
jjhgj hu u gygy ui i i
Hello anyone from USA here?
Are 6 8 and 10 the sides of a right triangle?
Your goal is to navigate a robot out of a maze. The robot starts in the center of the maze facing north. You can turn the robot to face north, east, south, or w
Q2: Four friends each flipped a coin different numbers of times. ​ Alice got heads 75% of the time. ​ Mary got heads 8 out of 10 times. ​ Sarah got heads 17 out
A person invested $210 in an account growing at a rate allowing the money to double every 10 years. how long, to the nearest tenth of a year would it take for t
Why can't 1 be the base of an exponential equation?