a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

True or false. a stereotype is an exaggerated belief about an entire group of people.
solve using elimination 5x-9y=-43 3x+8y=68 what is the answer
What does it mean to be bellicose?
The first _____ year(s) of life are the most important time for language and speech because the brain grows so rapidly.
What senses that your body temperature went up?
A puncture wound does not usually bleed profusely. true or false.
The Battle of Fredericksburg was lost by the Union because _____.
What do we call a life-form that is so small we need to look at it through a microscope in order to see it?
The 4% commission on the sale of a house was $19500. What was the selling price of the house?
The upper atmosphere absorbs what?