agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A survey asked 10 boys and 10 girls how many text messages they sent the previous day. The number of texts are given in the line plot. Select from the drop-dow
To combat doubt among people over social problems that challenged traditional religious beliefs, fundamentalists issued a set of beliefs. What are two of these
How to find the surface area of a triangular pyramid with slant height?
1. The width w of a rectangular swimming pool is x+4. The area A of the pool is 2x^3-29+12. what is an expression for the length of the pool? a. 2x^2+8x+3 b
What caused the 1906 san francisco earthquake
Geometry help please
Why did zookeepers have such trouble keeping koala bears alive when other animals from Australia were thriving in zoos? Unlike most Australian animals, koala b
What would amanda say motivates her nagging behavior toward her children? question 2 options:?
Which of the following most likely functions as exposition in a story? "Get away from that desk or I will burn this document." The day had started clear and
What is the n intercept of -18.59t+146.86