estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

How many eighty fours are in 672
Water boils when its vapor pressure becomes equal to _________ pressure.
The telephone was an innovation of A. Guglielmo Marconi B. Thomas Edison C. Alexander Graham Bell D. Jean Lenoir E. Gustav Eiffel
express each ratio as a fraction in simplest form 3 gallons to 15 quarts
Canada is bigger than the united states,but only has ______ as many people. 1)one-half 2)one-fourth 3)one-eighth 4)one ninth
How does the geographic distribution of organisms support the theory of evolution?
solve each system using substitution x=-2y=1 x=y-5
if a square has an area of 225 square feet what is the length of each side
a defensive tackle picks up the 0.5kg football to a height of 0.8m in 0.25s .... 1.calculate the work done 2.calculate the power generated
If you bend a straight chain of carbons, do you make a different structure? Why or why not?