TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP PLEASE economics involves the study of __ religious beliefs and ideals dates occurring before the birth of Christ the use and management of resources
The passage is best described as a reevaluation of the work of particular writers a reevaluation of the work of particular writers A an argument for the importa
During their conquest in the Pacific, the Japanese managed to secure control of which two islands off the coast of Alaska?
True or False: Because of Federalism, states have their own courts system. True False
How many civil wars broke out in sudan from 1955 to 1972?
Which of the following is Tynker an example of? Group of answer choices database flowchart Integrated Development Environment binary code
Question 1 Arecipe for a chicken and rice dinner calls for 3 cups of rice for every 2 pounds of chicken. Select the true statement at There are 3 cups of rice f
Help! need this answer quick! ​
why did Mendel become decide to become a teacher?
What is a expresssion that is equivalent to m+m+m+m