rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Which equation represents the graph of y = cos x flipped across the x-axis then shifted vertically up by 2 units? A.y = cos(-x) + 2 B.y = cos(x - 2) C.y = -cos
What is the answer to part d. Thanks so much.
The first five terms of a sequence are 8, 9, 10, 11, and 12. How are the terms of the sequence generated? A. by adding 7 to the term number B. by multiplying th
What are the key characteristics of the Indus seals?
What important idea is conveyed in the title of Henry Wadsworth Longfellow’s poem “The Tide Rises, The Tide Falls”
What would be an opposing/counter-argument of how it's hard being an adult?
When a number is decreased by 24% of itself the result is 171. What is the number?
Why did George Washington oppose political parties?
Read the passage and choose the correct word to complete the sentences that follow:Eventually, the English throne was brought back to power. Despite the return
A medical assistant discovers an unidentifiable liquid on the floor of one of the clinic's treatment rooms. which of the rollowing materials should the assistan