28wanga
28wanga 28wanga
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If the ribbon cost 10¢ (0.10) per foot, ​what is the total cost of the ribbon in Dollars​? Explain your reasoning.

Respuesta :

201137071
201137071 201137071
  • 04-01-2021

Answer:

How many feet are you going to buy that is the real question.

Step-by-step explanation:

It depends on how many feet you buy.

Answer Link

Otras preguntas

How many gallons of 25% concentrated due will Lucy need to add to the 15% concentrated dye to make a batch with a concentration of 23%?
Two sound waves (wave X and wave Y) are moving through a medium at the same speed. If wave X has a greater frequency than wave Y, then wave X
Please help me, thanksssss❤️
What is the area of the building below? *
1. What are the female reproductive organs?A. egg cells B. ovariesC. sperms D. testes​
Why is it important to be a Team Player?
when looking at 9/10 and 3/4 and crossing reducing, what number what would you divide both 9 and 3 by? I need help
How many groups of 12 day are in 1 week? Draw a tape diagram to show the relationship between the quantities and to answer the question.
34.65 divided by 1.5
She told me to put my heart in bag​