electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What did the hunter do?
If I -------- the choice of making either an oral or a written report, I -------- the second alternative.
PLEASE HELP VERY IMPORTANT!!!
Examples: 3x (coefficient is 3) 4t (coefficient is 4) Lesson Review Directions: Name the coefficient (s) in the following expressions: 1. 12s + 4t 2. 46rs + 10x
1. What is 0.078 written in expanded form a) 7.0.1 +8 -0.01 b) 7.0.1 + 8 . 0.001 c) 7.0.01 +8 -0.01 d) 7.0.01 +8 -0.001
could someone help im strugglin
Which of the following metals can be extracted in its native state from the earth? Gold Magnesium Copper Tin
Jackson has a collection of 260 coins. How many coins represent 5% of his collection?
Pros and Cons of the Virginia Plan Pro: Con:
how many states were in the union when edison gave this quiz in the 1920s?