shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

An adult ticket to the zoo cost $20,and a child's ticket cost $10.how much will it cost for mr. And mrs.brown and their four children to get into the zoo?
how many 2/3 cup sugar bowls can be filled from 6 cups of sugar?
In which of the following sentences is the word its used correctly? A. Its easy to learn to play the guitar, if you're willing to practice. B. The monster reare
True or false? The GCF of an odd and even number is always even
Is 0.3333 a rational number and why
Visible blue light has a wavelength of about 0.0000475 centimeters. What is this measurement written in scientific notation? 4.75 × 10^4 centimeters 4.75 × 10^
the metro theater has 20 rows of seats 18 seats in each row tickets cost $5 the theaters income in dollers if all seats are sold is (20X18)X5 use properties to
Which sentence does not contain any errors in comma usage? a. Otters live in cold waters eat mostly fish and float on their backs. b. Otters live in cold wate
Why did the Greek historian Herodotus show bias against the Persians
The two fastest times in the past 20 years for the girls 200-meter fun at Clarksville elementary school are 27.97 seconds and 27.93 seconds.At yesterday's track