Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please answer with steps I did 7x=x+20 and then I subtracted x from 7x
The total cost of 5 boxes of pasta is $13. There are 12 ounces of pasta in each box. Each box of pasta cost the same amount. What is the cost in dollars of the
Which answer best summarizes the main benefit of slavery to the colonies? 1. slavery helped secure settlements in the New World against invading forces. 2. Buy
27) Find the vertex equation form, f(x) = a(x-h)2 + k, for a parabola that passes through the point (-6,9) and has (-5,8) as its vertex. What is the standard f
I need help!!! I will also mark brainliest.
What is the length of XY
The failure of sister chromatids to separate during meiosis is calledsynapsis.crossing-over.tetrad formation.disjunction.nondisjunction.
PLEASE HELP ASAP When a cell has half the number of chromosomes, it is A.inverted. B.diploid. C.haploid. D,interphase #2 A cell with the full number of chromoso
what area of public policy lies exclusively with the federal government? a. welfare policy b. criminal policy c. foreign policy d. education policy
A house is used as____for a loan A. Collateral B. An asset C. Security D. Insurance