Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

The ratio between the velocity of microwaves to the velocity of gamma ray in air is_____ . less than 1 greater than 1 equal to 1 no correct answer
Put the following numbers in order from least to greatest: 10, -10, -7, 5, -3, 0, 2, -1, -2, -23, 23, 2, 15, 3, - 15
FIND THE PERCENT OF CHANGE. ORIGINAL PRICE: $92 NEW PRICE: $120
Find the value of 3(5. 10 + 2).
Another one please I need dis
equired information Accounts receivable are amounts due from customers for credit sales. A subsidiary ledgerlists amounts owed by each customer. Credit sales ar
can somebody pls help​
is child ape rrrr legal?
Which phrase from the story best supports the answer to Part A?
What’s 20-20? I’ll give brainliest who is the 1st to answer.