totiyonafrancis12
totiyonafrancis12 totiyonafrancis12
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The graph shows the price of
different lengths of two types of
rope.
If you buy $1.00 of each kind of
rope, which one will be longer?

The graph shows the price of different lengths of two types of rope If you buy 100 of each kind of rope which one will be longer class=

Respuesta :

scarlettgeorges02
scarlettgeorges02 scarlettgeorges02
  • 02-02-2021

Answer:

Nylon

Nylon has a longer x-input for its' y-output, so it is longer.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP I WILL MARK YOU AS BRAINLIET OR WHATEVER ITS CALLED There is a platform already built at one of the trees. Using that platform as the start of the
how many moles of sodium sulfate will be formed if you start with 2.00 moles of sodium
Find the length of the curve r=sqrt(1 cos 2 theta)
1. Erin bought 4 boxes of crayons for $0.89 each. How much will she pay for the 4 boxes of crayons?
What Is the solution for y? 3x-4=5y+3
Which of the following package deals is a better buy according to unit price? $5.73 for 3 cans $11.44 for 8 cans $13.55 for 5 cans $14.28 for 6 cans
Some of the money that people deposit into a bank eventually becomes an injection into the economy when the bank makes a loan. True False
1. What do extraversion, openness, conscientiousness, neuroticism, and agreeableness have in common?
What is one quality you're more likely to find in a speech than in a piece of writing? A. a passive approach B. High-level language C. A lack of repetition D.
A food worker in the cafe prepares drinks with a pitcher of milk she stores on the counter the food worker wash their hands and put on your gloves with switchin