aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

it took a ball 4 minutes to roll 251 feet .what is the balls average speed in feet per second .round to the nearest hundredth
How did the industrial and scientific revolutions influence Frankenstein?
What is a cholesterol level of 1.85 g/l in the standard units of mg/dl?
If you want to tell someone that you will arrive late, which Spanish word would you use
Simplify the following expression. 3y – 2x + z – 2x + 3(x + y) a. –x + 4y + z b. –x + 6y + z c. x + 4y + z d. 3x + 4y + z
find the annual percent increase that y=0.35 (2.3)^x models
Although color don’t change, our ability to distinguish between them does fact or opinion
Specialization is important in an economy because it leads to which important economic concept? voluntary exchange price ceilings government regulation allocat
Find the missing angle and classify each triangle as acute, obtuse, or right
D ale has three dollars more than twice the amount of money that Leo has. Which statement makes this comparison using the correct variable expression?