quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
Which is the best definition of the term outsource? an economic activity without major restrictions the use of foreign resources instead of domestic resources a
A: What are the solutions to the quadratic equation? B: which statements accurately interpret the solution?
How does the egg of a flower become fertilized? 1 answer, not multiple choice. as soon as the pollen reaches the stigma after the pollen grain descends down the
Which of the following are true (choose all that apply)? Sound can travel through a vacuum. -Sound can travel through water. Light can travel through a vacuum S
In Act III, scene ii of Julius Caesar, who gave their reasons for why Caesar was killed? O A. Caesar's ghost O B. Brutus and Antony O c. The plebians O D. Cassi
Suppose a woman does 463 J of work and dissipates 8,854 J of heat in the process. (a) What is the decrease in her internal energy, assuming no change in tempera
a direct variation function contains the points (2,14) and (4,28). which equation represents the function?
Which of the following would be the most logical first step to solving thisquadratic equation?x2 - 4x + 16 = 2A. Take the square root of both sides.B. Subtract
Which of the following are true (choose all that apply)? Sound can travel through a vacuum. -Sound can travel through water. Light can travel through a vacuum S
what happens to the circulatory system when someone coughs? and what happens to the respiratory system when someone coughs?