Carolineeeee
Carolineeeee Carolineeeee
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Easha bought a canvas for 6.95 and eight tubes of paint that each cost the same amount it's total purchase was 22.95 how much did each tube of paint cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-11-2016
first i added and got/29.9.hope that helps.if not tell me
Answer Link
nevaehepperly
nevaehepperly nevaehepperly
  • 22-11-2020

Answer:

29.90

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If you woke up one morning without fear what would you do?
Can someone help? 2m
In order to leave Europe, the Pilgrims needed to
Which point of view is used in this excerpt from “All Summer in a Day” by Ray Bradbury? It had been raining for seven years; thousands upon thousands of days c
will upvote In a small city that developed along the Euphrates River following the Neolithic Revolution, people could find work as potters, weavers, and other
Number 1, help please!
What does y= 2x + 4
Under what German plan did the goal to knock France out of the war quickly and the concentrate on Russia?
Solve the linear equation. 14x−12(4x+6)=3(x−4)−18 Enter your answer in the box.
state three reasons why a person might wish to vote for a minor party candidate in a presidential election