ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please need answer ASAP did I get the correct answer ? If not please let me know
Choose the traits that are present in Romantic music. - nationalism - neoclassicism - exoticism - expression - extremes
what is the product of 709 and 68?
3. Why is World War I remembered as a total war? (4 points) Every nation on the globe was involved in the conflict. Its battles caused civilian casualties a
HELP!!!!!! An Instagram photo is measured ″ 4″ by ″ 4″. A poster enlargement is being printed with a scale factor of 8.5. What is the length of the enlarged s
2x + 5y = 34 x + 2y = 14 A. x = -26, y = 20 B. x = 2, y = 6 C. x = 3, y = 5.5 D. x = 10, y = 2
The list price of a product is $52.99. The trade discount is $8.00. The net price of this product is
April is randomly choosing five CDs to bring in her car from the following: 6 pop CDs, 8 rock CDs, and 10 R&B CDs. What is the complement of April choosing
A bowling ball has a mass of 5 kg hits a wall going 7 m/s and rebounds at a speed of 2 m/s. What was the impulse applied to the bowling ball?
Motorcycles have two or three wheels, a seat for the rider and at least a ____ horse-powered engine.