bigbrain33
bigbrain33 bigbrain33
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Giving brainliest please help

Giving brainliest please help class=

Respuesta :

deadloxdagger
deadloxdagger deadloxdagger
  • 03-02-2021

Answer:

c

Step-by-step explanation:

Source: bro trust

Answer Link
lebbronnnjamess
lebbronnnjamess lebbronnnjamess
  • 03-02-2021
c is the answer because you have to multiply
Answer Link

Otras preguntas

Adding a negative word to a sentence makes the information ?
Charles beard hypothesized that the constitution was produced by __________ in order to __________.
The ability to charter banks is an example of a ________ power
In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
An 8 by 2 arrangement of 16 labels fills one sheet of paper.  How many sheets are needed for 1,488 labels?   A. 744   B. 186   C. 149   D. 93
The basic purpose of the other-things-equal assumption is to
In 1928, 47.5 g of a new element was isolated from 660 kg of the ore molybdenite. the percent by mass of this element in the ore was:
What is 9/4 divided by 3/4 ?
If a and b are both positive numbers and a < b, what must be true about their absolute values?
Compare and contrast egyptian and nubian society. why is there so much more known about egypt? come up with at least five good reasons.