rirnrnnejejennens929 rirnrnnejejennens929
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Explain answer !!

Will give brainlst

Explain answer Will give brainlst class=

Respuesta :

ppjahagi
ppjahagi ppjahagi
  • 04-02-2021

Answer:

They bought 6 snack bags and 5 bottles of water

Step-by-step explanation:

2.5 * 6 = 15

1 * 5 = 5

Total items = 11

Total price = $20

(Double check might be incorrect)

Answer Link

Otras preguntas

joan works for 6 hours each weekday and 8 hours total on the weekends. she earns $6 an hour on weekdays and $9 an hour on weekends. how much money does she earn
what valuable resources are located in the taiga?
Please help urgent !!! Which statement is true about nonsense poems? A. they are meant to be entertaining B. they meant to confuse readers C. They are meant t
Need help! Why might Brazil have so strongly stressed the growing of coffee in the early 20th century? Brazilian citizens drank more coffee than any other count
You start with a number. Double it. Square the answer. You get 1,296. What number did you start with?
What did Galileo think the bulges on either side of Saturn were cause by?
The cost of 12 oranges and 7 apples is $5.36. eight oranges and 5 apples cost $3.68. Find The cost of each
The ratio of boys to girls in a kindergarten is 2:3. If the number of boys is 12, find the number of girls.
A man-made world event that would affect the labor market would be a(n) _____.
All these led to or increased tension in Massachusetts EXCEPT (A) the Tea Act (B) martial law (C) the Boston Massacre (D) the Second Continental Congress